Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin forum !
Autor Wiadomość
chips
Administrator

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-03-04, 17:12   Regulamin forum !

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:


1. Umieszczania treści obraźliwych lub oszczerczych względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności:
» wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum
» wypowiedzi skierowanych do osobowości prawnych, grup wyznaniowych, mniejszości rasowych, seksualnych etc.

2. Umieszczania treści wulgarnych, przez co rozumie się:
» niewyszukane słownictwo,
» pornografię,
» przemoc i treści drastyczne.


3. Zabrania się umieszczania reklam stron internetowych.

4. Umieszczania reklam jakichkolwiek innych for internetowych.

5. Ustalenia powyższe (punkty 1-4) stosuje się do treści werbalnych i niewerbalnych (słów, obrazków, filmów, nagrań dźwiękowych etc.) i dotyczą:
» wypowiedzi użytkownika na forum oraz wszelkich pól w profilu pozostawionych do jego dyspozycji (pseudonim, podpis, awatar etc.),
» podawanych przez użytkownika odnośników do innych stron www lub umożliwiania połączenia za pomocą jakiegokolwiek innego protokołu.II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:


1. Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za oczywiste.
2. Unikać powielania istniejących już wątków. Przed założeniem wątku dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy topik na ten temat nie został już założony.

3. Nowe wątki zakładaj w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematyk?. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez moderatora.

4. Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim topiku (w którym była o tym mowa) zamiast zakładać nowy.

5. Wątki tytułowane konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotycz? - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

6. Unikać zamieszczania w danym wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "edytuj" (ikona w poście).

7. Unikać zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (sprawy prywatne należy załatwiać przez PW).

8. Powstrzymywać się od nadmiernego wyrażania dezaprobaty z powodu tematu wątku, poziomu czyjejś wypowiedzi etc. Jeżeli uważasz, że czyjś post narusza regulamin lub prowokuje do tego innych, proponujemy zgłosić go administratorowi/moderatorowi.

9. Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic nie wnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą", oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego uczestnika forum. Niedozwolone jest umieszczanie postów o treści "Było!", "Szukaj!" bez podania pytającemu dokładniejszych wskazówek (np. linka do tematu, w którym dane zagadnienie było omawiane, lub haseł pomocnych przy korzystaniu z wyszukiwarki forum/internetowej).


III. Kary i ograniczenia


1. Posty i wątki niezgodne z regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez moderatorów.

2. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji użytkownika również mogą być modyfikowane, a niekiedy blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści.

3. Użytkownicy łamiący regulamin i ignorujący upomnienia słowne moderatorów powinni się liczyć z możliwością otrzymania ostrzeżenia na forum - tzn. warna. Użytkownik, który otrzyma trzy takie warny nie może już pisać na forum - pisanie nowych tematów jak i odpowiadanie na istniejące zostaje automatycznie zablokowane. Po czterech warnach użytkownik nie może robić już nic poza przeglądaniem forum - jego konto zostaje zbanowane. Ostrzeżenia wygasają po określonym przez administratora czasie.

4. Użytkownicy nagminnie łamiący regulamin i ignorujący upomnienia moderatorów powinni liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum. Także jednorazowe przewinienia uznane przez któregoś z administratorów/moderatorów za ciężkie mogą zaowocować tym samym bez uprzedniego upomnienia.
» Zablokowanie dostępu do forum (zwane banem) może mieć następujący charakter: - czasowy określony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas określony przez moderatora w momencie zablokowania. Po upływie tego czasu konto zostanie odblokowane. - czasowy nieokreślony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas bliżej nikomu nieznany. :-) - permanentny - konto zostanie zablokowane na zawsze bądź usunięte z bazy forum.
» Niezależnie od czasu trwania bana, a stosownie do przewinień użytkownika i możliwości technicznych, konto może być zablokowane: - imiennie - użytkownik nie będzie mógł zalogować się ze swoim nickiem, ale będzie mógł przeglądać forum lub założyć nowe konto. - poprzez IP komputera (a w skrajnych wypadkach całej podsieci) - użytkownik w ogóle nie będzie mógł się połączyć z forum z danego IP.
» Stosownie do charakteru bana i przewinienia użytkownika: - zbanowany (na czas nieokreślony) będzie mógł założyć nowe konto i nie będzie szykanowany, jeżeli wykaże poprawę. - każde jego nowe konto będzie natychmiast usuwane w przypadku stwierdzenia, że właściciel jest osobą niepoważną.


IV. Dodatkowe postanowienia


1. Na początku korzystania z forum warto zapoznać się z FAQ, aby zorientować się m.in. jak formatować czcionkę czy zamieszczać obrazki.

2. Przeczytaj opisy działów i zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na forum poprzez pobieżne przynajmniej przejrzenie przyklejonych tematów w poszczególnych działach. Pomoże Ci to zorientować się w zasadach forum i uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

3. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć swojego tematu/posta, użyj opcji "zobacz swoje posty" - być może został on przeniesiony do innego działu. Jeżeli nie możesz danego tematu znaleźć na liście swoich postów, najpewniej został on usunięty. W takiej sytuacji nie zakładaj ponownie identycznego tematu, a ZWŁASZCZA nie zakładaj tematu "dlaczego post X został usunięty?"; zamiast tego zastanów się, czy nie naruszał on regulaminu. Możesz też poprosić o pomoc kogoś z grupy moderatorów.

4. Nie umieszczaj w postach dużych obrazków lub długich linków, powodujących "rozjeżdżanie" się forum. Maksymalna szerokość wstawianych obrazków to 650 pikseli, do większych obrazków należy podawać linki. Przy podawaniu bardzo długich linków wskazane jest stosowanie tekstu zastępczego ( tekst zastępczy ).

5. Z opcji "cytuj" (ikona w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosi się odpowiedź. Unikaj cytowania "wielokrotnego" (X napisał :: Y napisał :: Z napisał, ) oraz cytowania wyświetlanych w poście obrazków (przy cytacie trzeba usunąć znacznik [img][/img]). Wskazane jest też sprawdzenie, czy przez pomyłkę nie przypisuje się czyichś słów innej osobie.

6. Nie stosuj nieuzasadnionego formatowania czcionki: nie pogrubiaj całego tekstu (pogrubienie stosuje się dla wybranych, ważnych fragmentów tekstu) i nie pisz wielkimi literami (w Internecie oznacza to krzyk). Jeżeli nie wiesz, co oznaczają stosowane w postach skróty typu IMHO, LOL, ROTFL, AFAIR, BTW, RTFM, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej, aby się tego dowiedzieć (akronimy).

7. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów.

8. Formułuj swoje pytania precyzyjnie, podając niezbędne szczegóły. Pisząc niejasno, marnujesz czas osób, które chcą Ci pomóc (swój również). Jeżeli szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, podaj, jakie możliwe rozwiązania były już testowane - pomoże to w szybszym znalezieniu właściwego.

9. Nie proś, żeby użytkownicy forum wypełniali za Ciebie Twoje obowiązki. Na forum nie wolno zamieszczać postów z prośbą o zrobienie zadań domowych bądź podanie odpowiedzi w testach/konkursach.

10. Nie krytykuj i nie podważaj autorytetu administratorów/moderatorów w kwestiach regulaminowych. Jest to prosta droga do opuszczenia forum.

11. Niniejszy regulamin nie ma charakteru ostatecznego; będzie w miarę potrzeb zmieniany lub uzupełniany za pomocą przyklejonych tematów bądź ogłoszeń zamieszczanych w dziale "Organizacja Forum". Wskazane jest sprawdzanie co jakiś czas, czy w wymienionym dziale pojawiły się nowe topiki administracyjne. O poważniejszych zmianach użytkownicy będą informowani za pomocą metod dostępnych administracji (posty, PW, maile).

12. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na forum przez użytkowników. Użytkownik ma prawo do modyfikowania treści swoich postów, nie ma jednak prawa żądać od administracji usunięcia swoich postów, bowiem decyzja o umieszczeniu ich na forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzję przeznaczenia ich do użytku publicznego.
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoodstraszanie ptaków | koszatniczka hodowla | zaproszenia-na-komunie-dla-chlopca.eu | owczarek francuski beauceron szczenięta | Thailand Thailand Thailand
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 | - SITEMAP - anime
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8